Hotspot Cihazı

Hotspot Cihazı Nedir ?

Hotspot Cihazı ,Toplu internet hizmeti sağlayan bir firma sahibiyseniz veya bu firmanın bilgi işlem sorumlusuysanız sağladığınız bu internet hizmetinin güvenilir olması gerekmektedir.Devlet tarafından yasalaştırarak zorunlu kılınan ve 5651 saylı internet kanunu olarakta bilinen bu yasa sizden ,internet sağladıgınız kişilerin internet. Ortamındaki dolaşımını kayıt altında tutmanızı. Ve suç teşkil edecek her uygulamada devlet tarafından gelen kolluk görevlilerine bu kayıdı sunmanızı ister.

Firmanızda kişiler internet ortamına giriş sağladığında telefon veya. Bilgisayarına otomatik olarak T.c kimlik doğrulaması ,Sms doğrulaması  veya Manuel doğrulama seçeneklerinden biri çıkacaktır.Kişi doğru girdiği bilgilerle internete erişimini sağlayabilir.

T.C kimlik numarası ile internet erişimi

T.C kimlik numarası ile internet erişimi

Sms ile internete giriş

Sms ile internete giriş

 

 

Girilen bu bilgiler doğrultusunda internet kullanıcısına ait olan giriş bilgileri , girdiği cihazın ip ve mac adresi ve hangi siteye hangi saat hangi dakika girdiyse bunların kaydı tutulur.

İnternet erişim bilgileri

İnternet erişim bilgileri

Tüm bu işlemleri yapan cihazımıza HOTSPOT cihazı diyoruz.

DOLPWAY HOTSPOT CİHAZI

Dolpway hotspot cihazı , üzerinde bulunan T.C kimlik modülü, SMS modülü ,Otel Yazılımı Entagrasyon(Opera,Amonra,Fidelio,Sentez vb.). gibi modüllerle kullanıcıların bilgilerini. Sorgulayıp bu bilgiler eğer doğruysa kullanıcıların internete giriş yapmasına izin veren bir hotspot sistemidir.

İşletmenize gelen müşteri veya çalışanlarınıza eğer bir wifi hizmeti veriyorsanız wifi şifresini yazdıktan sonra karşısına dolpway hotspot ekranı gelecektir.Kullanıcı eğer bilgilerini doğru bir şekilde girerse internetinize erişebilir ve tüm ağınızda güvenli bir ortam oluşturabilirsiniz.

 

hotspot cihazı

hotspot cihazı

 

 

 

 

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir