Yurt İnterneti Problemi

   Yurt İnterneti Problemi

Yurt interneti ,günümüzde şehir dışında okuyan öğrencilerimiz konaklama hizmeti aldığı öğrenci yurtları ,sağladıgı konaklama hizmetinin yanında öğrencilere sunduğu hizmetlerle kendilerini tercih etme nedenleri sunmaktadır.Bu hizmetler arasında öğrencilerin ilk önem verdiği konulardan birisi yurdun sağladığı internet hizmetidir.Yurt interneti nizde eger yavaşlık ,kitlenme kopma gibi sorunlar oluyorsa öğrenciler tarafından sürekli şikayetler duyabilirsiniz.

    Yurt internetinde günümüzde yaşanan sorunlar başlıca şunlardır :

  • İnternet çok yavaş.
  • Wifi sinyali sürekli kopuyor.
  • Öğlen saatlarinde problem olmuyor akşamları hiç kullanamıyorum.
  • Kablosuz sinyal seviyesi full gösteriyor ama hiçbir siteye giremiyorum.
  • Video izlerken sürekli donuyor.
  • Online derslerime giremiyorum.

Yurdunuzda servis sağlayıcılar (Ttnet,Vodafone vb.) tarafından gelen internetin hızı çok iyi bile olsa eğer bina içerisinde network altyapınız düzgün şekilde kurulmadıysa ve öğrencilere internet paylaşımı doğru bir şekilde yapılmadıysa öğrencilerden gelen şikayetler  devam edecek ve başınız çok ağrıyacak demektir.

5651 sayılı internet kanunu gereği toplu internet hizmeti veren kurumlar sağladıgı bu internetin güvenliğinide almak zorundadır. İnternet ortamında işlenen yasadışı suçlar (kumar,çocuk pornosu,küfür vb.) eger bünyenizde log kayıt cihazı bulunmuyorsa devlet tarafından gelen kolluk kuvvetleri direk firma yetkilisini suçlu bularak buna göre işlem yapacaktır.

Güvenli ve Hızlı İnternet için neler yapmaktayız ?

Dolpway 5651 loglama ve hotspot cihazı ile öğrencilerinize sağladığınız internet hizmetinizin , yasal açıdan güvenliğini sağlarken aynı zamanda  ağınızın kullanılabilirliğini arttırmak için cihazımızın üzerinde bulunan network yönetim araçlarıyla internet tarafından yaşanabilecek sorunları çözüme ulaştırabilirsiniz.

dolpway loglama ve hotspot internet  cihazları ile, öğrenci yurtlarında aşağıdaki uygulamaları yaparak yurt internetini en hızlı ve en güvenilir bir hale getirmekteyiz.

Hız limitleme: Öğrenci başı hız limitlemesi vererek adil kullanım sağlanır.

Cihaz konrolü: Öğrenci başı internete girecek cihaz sayısı belirleme;

Loadbalance : İnternet hızı düşük olan yurtlarda 1 den fazla modemi birleştirerek internet hızını artırma

Trafic Shaping : Torrent vb. download yazılımlarına kota verme veya engelleme yaparak, internet kaynağını zararlı yazılımların istila etmesini engelleme

Web filtrelemeKötü içerikli sitelere erişim engellenerek, öğrencilerin güvenli internet kullanmalarını sağlama

Yurdunuzda internet ile ilgili yaşadığınız tüm problemlerinize çözüm olabilmek için lütfen bizimle irtibata geçibilirsiniz. Demo talepleriniz için linkteki formu doldurunuz.

 

 

yurt interneti

youtube sayfamız

yurt interneti

instagram sayfamız

           

 

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir