Otel İnternet Sistemleri

Otel İnternet Sistemleri`nin hem güvenli hemde hızlı olması, otele gelen müşterileri tekrar otele müşteri olarak kazandırmak için en önemli etkenlerden biridir.

Artık günümüzde, video, resim vb. uygulamalar internette yoğun trafiğe neden olmaktadır.Bu sebeple bu yoğunluğu kaldıracak, alt yapının otellerde kullanılması gerekmektedir. Hemen bu durumda benim internetim hızlı fakat müşteri odasında yeterli kullanılamıyor, sebebi nedir? sorusu kişilerin aklına gelebilir.

Otel internet sisteminin hızlı ve güvenli olması için başlıca uygulamaların yapılması lazımdır.

Otel Hotspot Sistemleri

Otel misafirleri otelinize geldiğinde sıkıntısız ve hızlı bir şekilde internete girmek isterler , peki otel bu bağlantıda hız ve güvenliği nasıl sağlayacak.

otel hotspot

  • dolpway Otel Pms Yazılımıyla entegre hotspot ile misafirleriniz otel yazılımına check in olduğu andan itibaren.T c kimlik-pasaport numarası ve otel oda numaraları ile giriş yapabilirler. Dolpway hotspot sistemi  Otel yazılımları (fidelio,opera, elektra, amonra vb. yazılımların veritabanlarını(sql-mysql-oracle-fibird) sorgulama yaparak bu işlemi yapar.Ayrıca resepsiyon tarafından internet kulllanıcı ismi açmak için bir işlem yapılmaz.

otel internet sistemleri

Başlıca otel internet sistemlerinde neler yapmaktayız?

  • Müşterilerinize, kişi başı adil hız limitleme si getirerek her müşteriyeye adil homojen internet erişimi sağlamak.
  • Müşterileriniz ile otel çalışanlarının network ağını birbirinden ayırarak network güvenliği sağlamak.
  • Müşterisi yoğunluğu çok olan otellerde, vlan yapıları oluştururak trafik yoğunluğu en iyi şekilde cihazlara paylaştırmak.
  • Müşterilerin konusu suç teşkil eden sitelere erişimini yasaklayarak 5651 kanununa tam uyumunu sağlanması gibi daha bir çok özellik için lütfen bizilme irtibata geçiniz. 0212 220 10 32

Otel 5651 Sistemleri

5651 sayılı kanuna göre otel 5651 loglama sistemi kullanılması gerekmektedir. Her otel yönetimi; müşteri bilgilerini saklamalı ve ziyaret edilen URL’leri günlüğe kaydettirerek. İnternet kullanıcı etkinliğini izlemelidir.URL’leri izlemeden ve müşteri verilerinin toplanmadan ücretsiz. Otel WiFi sunmak, İnternet bağlantınızdan yapılan yasadışı müşteri faaliyetlerinden kaynaklanacak bir riski size getirir. dolpway Hotel hotspot ile otelde  5651 log kanununa göre yapılan işlemlerİ

  • Yasadışı müşteri faaliyetlerini önlemek ve işinizi korumak.
  • Porno, ırkçılık, uyuşturucu gibi uygunsuz içerikli URL’leri filtreleyin.
  • İstenen web sitelerini engelleyin.
  • Web sitelerini başka bir URL’ye yönlendirme.

Otel Wifi Sistemleri

Oteliniz 5 yıldız olsa da , otel wireless sisteminiz 5 yıldızlı mı? Otel misafirlerinizin, Wi-Fi hızına ve güvenilirliğine göre otelleri derecelendiren bir kalabalığın web sitesine danıştıktan sonra rezervasyonlarını yapma ihtimalleri her zamankinden daha fazla.

Günümüzün geniş bant genişliği tüketen kullanıcıların taleplerini karşılamak üzere tasarlanan  otel wireless çözümleri, konuk odaları ve konferans salonlarından restoran, lobiye ve hatta havuza kadar tüm tesis boyunca hızlı ve kesintisiz kablosuz kapsama sağlamak için ileri teknoloji kullanmaktadır.

Otel internet sistemleri, endüstriyel kablosuz network çözümleri kullanılması zorunludur, aksi takdirde hem müşterilerin hemde otel derecelendirmesi yapan kurumlar tarafından – puanlar alınarak otel prestiji açısından sorunlu bir seviyeye gelecektir , peki otel wireless kablosuz internetinin iyi olması için neler yapılmalıdır?

otel internet sistemleri

Yönetilebilir Endüstriyel Wifi Acces Point Kurulumu: D2 Bilişim olarak otelelrdeki  yoğun internet kullanımı en hızlı bir şekilde sağlayacak, 7/24 çalışma özelliği olan yönetilebilir acces point kullanmaktayız.otellerde  wireless tarafında  aşağıdaki uygulamaları yaparak otel internetini en hızlı bir hale aşağıdaki uygulamaları yaparak getirmekteyiz.

otel kablosuz internet sistemleri

Loadbalance :  Yoğun internet kulllanımında acces pointlere düşen yoğunluğun birbirine yakın olan acces pointlerde yük dağılımı yapmasını sağlayarak wireless veri trafiğini en doğru şekilde acces pointler arasında paylaşımı sağlanır.

Hızlı arıza tespit : Herhangi bir sebeple çalışmayan access pointin üzerindeki ışıklardan ve controller yazılımı üzerinden kolaylıkla anlaşılması sağlanarak olan sorunun hızlı bir şekilde çözülmesi sağlanmaktadır.

otel wireless sistemleri

Kapalı devre tasarım (Kapalı devre tasarım sayesinde müşterilerin acces pointlere mudahalesi engellenmektedir.

Raporlama : Yoğun olan acces point raporu, kullanıcı raporu gibi birden alınan raporlarlarla daha sağlıklı bir kurulum yapma imkanı sağlama

*Yönetilebilir Gigabit Swich Kurulumu: müşteri sayısı yüksek olan otellerde hem gigabit hemde yönetilebilir swich kullanarak aşağıdaki uygulamaları yapmaktayız.

Gigabit port : Swichleri gigabit uyumlu seçerek hızlı veri alış verişinin olmasını sağlamaktayız.

otel wireless sistemleri

Vlan: otel wifi katlarında  ; örneğin kat kat vlan uygulaması yaparak, network trafiğini gruplara ayırarak hızlı internet erişimi sağlamaktayız.

  *Gigabit network kablolama altyapısıHızlı sorunsuz bir internet için olmazsa olmaz altyapıda sağlam, kaliteli ürünler kullanmaktır. Veri trafiği yoğun olan yerlerde alt yapının hızlı ve kaliteli olması , sorunsuz hızlı bir internetin olmazsa olmaz kuralıdır. D2 bilişim olarak genellikle alt yapının gigabit cat6 kablo kullanılmasına önem vermekteyiz.

Hoşgeldin Yabancı! Bu inanılmaz Reklam Kutusu için örnek metin! Silip yerine kendi süslü Mesajını eklemekten çekinme!